8 Důvodů proč si nechat pomoci s Hypotékou

Svetlana Lanza - 27/11/2021

Mnozí z těch, kdo řeší otázku bydlení, hodnotí, zda si můžou dovolit financování z vlastních zdrojů, nebo využijí úvěr. První věc, kterou člověk většinou udělá, je, že osloví svoji banku, kde si sjedná schůzku s hypotečním poradcem. Tento poradce zjišťuje očekávání klienta a nabízí řešení v rámci banky, ve které je zaměstnancem. Většina klientů tedy začíná hledat jiné možnosti až poté, když v jejich bance nastane problém s financováním, nejčastěji, když neumí uchopit příjem klienta nebo zástavu (tedy nemovitost samotnou).

Dalším častým důvodem je to, že se službami ve své bance nejsou klienti spokojeni, nebo dokonce měli v minulosti špatnou zkušenost.

Pokud tedy řešíte financování v bance, kde máte vedený běžný účet, můžete nechtěně přistoupit na vyšší sazbu, komplikovanější proces nebo podmínku využití větší části vlastních zdrojů. Stává se také, že bankéř Vám nabídne „lepší“ sazbu podmíněnou využitím životního pojištění, které ale ve výsledku způsobí, že budete měsíčně přeplácet. Na druhou stranu ke své bance již máte určitou důvěru. Pokud jste si navíc vybudovali vztah se svým bankéřem, banka má vyhráno.

Další frekventovanou možností je využití „nezávislých“ internetových srovnávačů, které zpravidla nabízí nereálné úrokové sazby, aby se dostali k Vašim osobním údajům a mohli je následně přeprodat dál jiným poradcům. Tyto sazby jsou zpravidla o 1-1,5 % mimo realitu směrem dolů.

Nezbývá tedy než oslovit jednotlivé instituce, domluvit si schůzku v každé z nich, udělat si přehled a následně vybrat nejlepší možnost. Vzhledem k jejich množství Vám to zabere odhadem kolem 11 hodin Vašeho času. Nejspíš se shodneme na tom, že tento čas dokážete využít lépe při své práci nebo naopak odpočinku.

Pokud nejste zrovna milovníkem zdlouhavého čekání na pobočkách a práce v Excelu, tento proces si pravděpodobně neužijete.

Otázkou tedy je, co dělat v případě, že této záležitosti chcete věnovat minimum svého času a vytěžit z ní maximum?

Níže v článku uvádím 8 důvodů, proč oslovit finančního specialistu, ať už máte jakýkoliv vztah se svojí bankou:

 

1. Srovnání nabídek

Denně připravuji několik nabídek financování, tzn. k dispozici mám aktuální přehled nejlevnějších úrokových sazeb. Orientuji se v metodice, znám nejčastější možné překážky, vím, jak a kde je řešit. Každý případ posuzuji individuálně dle konkrétních potřeb a možností. Mám přehled o situaci na trhu, sleduji vývoj a novinky.

Jelikož nejsem zaměstnancem banky, neprodávám produkt konkrétní banky, poskytované porovnání je nezávislé.

 

2. Pomocná ruka

Vyplněním žádosti moje spolupráce s klienty nekončí. Vždy vysvětlím podmínky uvedené ve smluvní dokumentaci srozumitelnou řečí, zkontroluji rezervační smlouvu. Dále pohlídám stanovené termíny a pomůžu s čerpáním.

 

3. Flexibilita

Fronty v bance? Dlouhé čekání na telefonní lince? Nic z toho se nestane při spolupráci se mnou. Vše potřebné lze vyřídit bez návštěvy bankovní pobočky. S termínem schůzky se přizpůsobím. Nejčastěji s klienty jednám po jejich pracovní době, nemusí tedy čerpat dovolenou. Schůzky provádím osobně, online nebo telefonicky.

 

4. Návštěva katastru

Nedílnou součástí procesu je vklad zástavního práva do katastru nemovitostí. Tuto administrativní záležitost rovněž vyřizuji. Jedná se o oblíbený benefit, který šetří čas a nervy.

 

5. Bezpečná hypotéka

Jistota je klíčem ke šťastnému a spokojenému životu, proto je důležitá jistota plnění svých závazků po celou dobu trvání hypotéky. Pomáhám zohlednit veškerá možná rizika a následně je minimalizovat. Představuji obecný model bezpečné hypotéky, který následně zpracuji přímo na míru.

 

6. Přehled pojištění

Není třeba ztrácet čas řešením povinného pojištění. Připravuji opět srovnávací přehled, ze kterého si lze vybrat nejvhodnější možnost.

 

7. Následný servis

Začátkem roku se připomínám s úhradou povinné daně z nemovitosti. Hlídám také konec fixačního období. Jsem k dispozici při předčasném prodeji nemovitosti, zajišťuji vyčíslení.

 

8. Bezplatné služby

Nejlepší zpráva na konec, mé služby jsou zdarma! Při spokojené spolupráci mi lze poděkovat zpětnou vazbou nebo doporučením.

Navíc díky spolupráci s realitní kanceláří můžu pomoct i s hledáním nemovitosti a prodejem Vaší. Veškerý servis máte pod jednou střechou. Osobně bych doporučila využít služeb finančního poradce všem, kdo zvažují financování úvěrem. Dostanete srovnávací nabídku, tipy, jak zabezpečit hypotéku a případně se ujistíte, že nabídka od Vaší banky je opravdu tou nejlepší.